Sporti

Serbia do të luajë ndeshje miqësore me Amerikën!

01/13/2021 20:24
nga:Lorik J

Muaji janar do të jetë i mbushur me disa ndeshje miqësore.

Një ndeshje e papritur është konfirmuar më parë, ku Serbia do të ballafaqohet me Amerikën në fund të këtij muaji, përcjell GazetaBlic Sport.

Kombëtarja e Serbisë, e cila do të përbëhet pothuajse tërësisht nga lojtarë të kampionatit të tyre, do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Republikës Dominikane  dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ndeshja mes Serbisë dhe Amerikës do të luhet me 31 janar në Orlando.

/GazetaBlic Sport