Lajme

Selimi: Nuk ka kushte për mbajtjen e seancës – LDK ka zgjedhur ta luftojë qeverinë, ndërsa ne koronavirusin!

03/24/2020 16:51
nga:Norë Kelmendi

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, pas mbledhjes së kryesisë, iu drejtua mediave me një deklaratë ku tha se aktualisht në Kuvend nuk ka kushte për mbatjen e seancës për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti, e cila do të fillojë nesër nga ora 11:00-të.

Selimi tha se LDK-ja ka zgjedhur ta luftojë qeverinë ndërsa VV-ja koronavirusin.

“Nuk ka kushte për mbajtjen e seancës, nuk ka sallë, dhe ne e kemi thënë këtë, LDK-ja ka zgjedhur ta luftojë qeverinë ne kemi zgjedhur ta luftojmë koronavirusin”, tha ai.

07/10/2020 23:52

Këshilltari i Osmanit i kundërpërgjigjet deputetit Ukaj: Kjo Shtëpi e Ligjeve ka hata që mbanë brenda tipa si ky person me gjuhë rrugaçi!