Lajme

Selimi: E respektojmë qëndrimin e AAK-së, për mosheqjen e taksës

03/02/2020 11:48
nga:Norë Kelmendi

Në kuadër të seanës ë jashtëzkonshme, ka folur edhe shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se opozita nuk e ka të qartë se çka po kërkon në seancën e cila po mbahet sot.

Ai tutje tha se qëndrimi i AAK-së, për mosheqjen e taksës, respektohet nga qeveria Kurti si dhe deputetët e VV-së.

“Ne e kemi të qartë se çka duhet të bëjmë dhe për këtë nuk kemi dilemma por nuk e dijmë a e ka të qartë opozita se çka po kërkojnë në këtë senacë. Ne për taksën kemi thënë se është e pamjaftueshme dhe pabazuar vetëm në rrafshin tregtar. Qëndrimi I AAK-së dihet dhe si i tillë edhe respektohet nga ne edhe nga Qeveria”.

Seancë e jashtëzakonshme për heqjen e taksës 100%

Seancë e jashtëzakonshme për heqjen e taksës 100%

Publiée par GazetaBlic sur Lundi 2 mars 2020

03/24/2020 16:51

Selimi: Nuk ka kushte për mbajtjen e seancës – LDK ka zgjedhur ta luftojë qeverinë, ndërsa ne koronavirusin!