BLIC.TV

Sejdiu: Ekipi qeveritar për dialogun është fasadë e hipokritëve

09/13/2018 21:14
nga:A. R.

Fasadë e hipokritëve për të ja hequr barrën e gabimeve Thaçit.

Kështu e ka quajtur Korba Sejdiu ekipin qeveritar për dialogun me Serbinë.

Në një intervistë për Gazetën Blic, Sejdiu ka thënë se ky ekip është një tentativë për të ju përshtatur qëllimeve të presidentit, e të cilën opozita nuk do ta pranoj asnjëherë.

“Tentativa për një ekip negociatorë është thjeshte një fasadë që po mundohet me ju përshtat qëllimeve të kobshme të presidentit
Thjesht një tentative për me ju hedh hi syve të popullit kinse po bëjmë diçka për me zhvesh presidentin nga veprimet që po I bën, por thjesht është një tentative e hipokritëve që aktualisht për me I ushqye etjet dhe dëshirën e tyre grabitqar për pushtet, po mundohen me ju than popullit që edhe na jemi kundër Thaçit…nuk do të mund të kalojë me këtë opozitë.”

Më poshtë e keni linkun e plotë të intervistës :

/GazetaBlic/