Sporti

Sarri: Nuk e di si humbëm, megjithatë luajtëm një ndeshje të mirë

07/08/2020 08:30
nga:Lorik J

Maurizio Sarri këmbëngul se Juventus as nuk duhet të përpiqet të analizojë ‘ndërprerjen’ e tyre kundër Milanit, sepse ata ishin një ekip fantastik për 60 minuta.

Për 60 minuta lojë, Juventus ishte duke fituar me rezultatin 0-2, por pastaj për 15 minutave, Milani përmbysi gjithçka dhe në fund fitoi me rezultatin 4:2, përcjell GazetaBlic.

“Unë mendoj se 60 minutat tona të para ishin të jashtëzakonshme. Ne kishim kontroll të plotë dhe e kishim këtë ndërprerje. Nuk ka nevojë për shumë shqetësim, sepse po luajmë një lojë në tre ditë, “tha Sarri për DAZN.

“Zakonisht nuk është as e mundur të gjesh arsyet e këtyre ndërprerjeve të pashpjegueshme.”

“Është krejtësisht e ndryshme nga humbjet kundër Verona dhe Napoli, kështu që ne duhet të përqëndrohemi në ndeshjen tjetër. Kemi një ekip që ka futboll të shkëlqyeshëm dhe kjo është ajo që duhet të vazhdojmë ta bëjmë”, përfundoi ai.

/GazetaBlic.