Sporti

Sarri me dhimbje koke, ylli i ekipit do të operohet nesër, pritet të mungojë gjatë

12/03/2019 18:21
nga:Lorik J

Mesfushori, Sami Khedira, nesër do t’i nënshtrohet një operacioni në në gju – konfirmon klubi i Juventusit.

Mesfushori ka pasur probleme me gjurit kohët e fundit dhe ishte jashtë fushave gjatë barazimit 2-2 me Sassuolo të dielën, përcjell GazetaBlic.

Në një deklaratë të postuar nga klubi nga Torino këtë pasdite konfirmohet se gjermani ka probleme me ligamentet e gjurit të djathtë.

Khedira do të kryejë operimin të mërkurën nga Profesor Ulrich Boenisch në Augsburg.

Mesfushori ka bërë 17 paraqitje për Juventusin këtë sezon në të gjitha garat.

/GazetaBlic/