Geek

Samsung sjell Galaxy A8+ (2018)

12/20/2018 17:55
nga:A. R.

Në dhjetor të vitit të kaluar, Samsung prezantoi Galaxy A8 + (2018), kur telefoni arriti me sistemin operativ Android 7.1.1 Nougat.

Pajisja mori përditësimin e Android Oreo në korrik të këtij viti dhe tani është vërejtur me softuerin Android 9.0 Pie në Geekbench, transmeton KosovaPress.

Samsung Galaxy A8 + (2018) ishte zbuluar në listën Geekbench me një version provë të sistemit operativ, por nuk pritet që ai të arrijë më shpejt në pajisje.

Samsung ende nuk ka lëshuar një version të qëndrueshëm të Android Pie për pajisjet e tij premium, kështu që mund të jetë pak muaj para se përditësimi të mbërrijë në Galaxy A8 + (2018).

Telefoni me softuerin më të fundit arriti të shënojë një rezultat prej 1533 pikësh në një test të vetëm dhe 4239 pikë në testin multi core. Të dy rezultatet janë në përputhje me atë që telefoni arrin me Android 8.0 Oreo, gjë që sugjeron se Samsung po bën përparim të mirë me zhvillimin e përmirësimit të Pie.

Përveç Galaxy A8 + (2018), Samsung pritet të sigurojë azhurnimin Android Pie për Galaxy A8 (2018) gjatë tremujorit të dytë të vitit të ardhshëm. Tani për tani, nuk dihet nëse Galaxy A8 + (2018) do të pranojë një UI të ri të Samsung me azhurnimin e Pie.