Geek

Samsung prezantoi telefonat Galaxy A6 dhe A6+

05/03/2018 17:32
nga:P M

Kompania Samsung ka prezantuar telefonat e mençur Galaxy A6 dhe A6 +, me kamera të përparuara që kombinojnë praktikën dhe dizajnin modern. Në sajë të kamerës së fuqishme, Galaxy A6 dhe A6 + janë idealë për të bërë fotografi të shkëlqyera në çdo kohë.

Me një blic LED të përshtatshëm përpara, përdoruesit e Galaxy A6 dhe A6 + mund të regjistrojnë vetë kohëmatësin ditë e natë.

Me një hapje të vogël në pjesën e pasme të kamerës, përdoruesit mund të bëjnë foto të mprehta dhe të qarta në dritë të ulët, me cilësi fenomenale të fotografisë pa marrë parasysh kohën e ditës.

Galaxy A6 dhe A6 + ofrojnë një spektër të plotë të tingujve, me qartësi të jashtëzakonshme dhe detaje të sakta për një përvojë më të fuqishme dhe të fuqishme të shijimit. Përdoruesit mund të zgjedhin të përfshijnë efektin Dolby Atmos për ta kthyer përvojën audio në një zë që rri pezull rreth tyre, transmeton KosovaPress.

Galaxy A6 dhe A6 + kanë një ekran të pafund pa një kornizë mbresëlënëse 18.5: 9. Kthesa e ulët dhe dizajni metal sigurojnë qëndrueshmëri të përmirësuar dhe mbajtje të rehatshme në dorën tuaj.

Falë opsionit për njohjen e fytyrës dhe skanimit të gjurmëve të gishtave, telefonat janë më të shpejtë dhe më të lehtë për t’u çaktivizuar.

Gjithashtu, Galaxy A6 dhe A6 + mbështesin Bixby Vision, Home dhe Reminder. Bixby mund të ndihmojë përdoruesit të përmbushin një sërë detyrash të përditshme. Me përfshirjen e Samsung Pay, përdoruesit gjithmonë do të kenë një portofol në dorë.

Mbështetja e komunikimit pranë fushës (NFC) siguron që Galaxy A6 dhe A6 + të përdoren kudo që të vendosni një kartë krediti ose debiti. Telefonat janë në dispozicion që nga fillimi i majit në tregjet e përzgjedhura evropiane, aziatike dhe latinoamerikane, para se të shfaqen në tregjet e Koresë së Jugut, Afrikës dhe Kinës.