Geek

Samsung e zbulon ekranin rekord të gjatë e të gjerë (VIDEO)

06/10/2017 19:33
nga:D.I

Samsung e ka zbuluar monitorin me ekran rekord, të gjatë e të gjerë. Samsung CHG90 quhet ky ekran që ka gjerësi 32 me 9.

Monitori është aq i gjerë sa që nuk ka as ëindoës që e “rrumbullakëson” hapësirën dhe për këtë monitori duhet të ndahet në disa pjesë të desktopit.

CHG90 është pjesë e linjës së lojërave të Samsungut, ndërsa është 49 inch.

02/25/2018 22:11

Samsungu prezantoi telefonat e mençur Galaxy S9 dhe S9+ (Foto)