Lajme

Sali Berisha: Ahmet Krasniqin e vrau SHISH-i (Video)

11/26/2016 20:56
nga:Gazeta Blic

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka bërë përgjegjës për vrasjen e kolonelit Ahmeti Krasniqit, Shërbimin Informativ Kombëtar (tash Shërbimi Informativ i Shtetit) – agjencia e sigurimit shtetëror të Shqipërisë.

Berisha ka pranuar në dokumentarin e shoqatës “Sali Çeku” – “Koloneli”, që është shfaqur në TV Dukagjini – se ka pasur disa herë takime me Krasniqin dhe se ka ndërmjetësuar në takime me ish-krerët e UÇK-së në mënyrë që të dy formacionet, FARK dhe UÇK, të bëhen me një komandë, gjë që e kërkonte me ngul vetë Ahmet Krasniqi.

Ndiqeni më poshtë videon e plotë të dokumentarit “Koloneli”.

https://youtu.be/W6XVD1mFzVw

04/12/2019 23:11

E thotë Hisen Berisha: Ne u themeluam nga Ministria e Mbrojtjes dhe ministri Ahmet Krasniqi