Sporti

Salah në “luftë” me federatën e Egjiptit

08/27/2018 15:17
nga:M K

Mohamed Salah ka një debat dhe polemikë që zgjat prej muajsh me autoritetet e futbollit në Egjipt, duke i akuzuar ata se kanë injoruar ankesat e tij për përdorim të paautorizuar të imazhit të sulmuesit.

Këto diskutime dhe mënyra si u trajtua dëmtimi i tij gjatë kampionatit të kaluar botëror, ka ngjallur dyshime të mëdha për vazhdimësinë e golashënuesit më të mirë të Premier League me ekipin kombëtar, shkruan Telesport, raporton GazetaBlic.

“Eshtë normale që Federata Egjiptiane e Futbollit të përpiqet të zgjidhë problemet me futbollistët e tij, në mënyrë që ata të ndihen në mënyrën më të mirë të mundshme, por në fakt në rastin tim ka ndodhur krejtësisht e kundërta,” – shkroi në “Twitter” sulmuesi i Liverpool.

“Nuk është normale që mesazhet e mia, mesazhet e avokatit tim, të injorohen vazhdimisht. Nuk e di përse ndodh kjo? Nuk kanë kohë të na përgjigjen?” – shtoi ai.

Menaxheri i lojtarit Ramy Abbas ka thënë: “Mjaft, kupa u mbush plot!”.

Ndërsa Naguib Sawiris, një nga biznesmenët më të pasur në Egjipt shtoi: “Kur një simbol kombëtar si Salah trajtohet në të tillë mënyrë, e gjithë Federata duhet të largohet. Populli dhe tifozët duan që Salah të vazhdojë me kombëtaren, jo të largohet ai, por drejtuesit që e keq administrojnë situatën.”

Pra nis “lufta e ftohtë”: ose Salah, ose drejtuesit e Fedraratës. Koha e “paqes” mbaroi…

12/14/2019 14:11

Supergol në “Anfield”, zhbllokohet më në fund sfida Liverpool-Watford