Lajme

Sa nënshkrime u mblodhën për dy ditë pro zgjedhjeve të reja!

06/03/2020 23:24
nga:A. R.

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se në peticionin që kanë nisur kundër formimit të Qeverisë Hoti, për dy ditë kanë mbledhur 25 mijë nënshkrime.

“Qytetarët janë të bindur se cili është lloji i qeverisjes që i duhet vendit. Me 6 tetor ata i dhanë fund mendësisë 20 vjeçare te qeverisjes me korrupsion, krim e cenuese të sovranitetit, ndërkohë gjatë kësaj kohe jemi dëshmitarë së në Kosovë ka shpresë dhe se mund të qeveriset me duar të pastra. Ndryshimi që ka ndodhur nuk mund të kthehet mbrapa, ndërkaq zgjedhjet janë zgjidhja e vetme përpara”.

“Përmes peticionit që kemi filluar dje gjithandej Republikës janë mbledhur mbi 25 mijë nënshkrime fizike. Interesimi i jashtëzakonshëm qytetar na jep vullnet edhe më shumë që të vazhdojmë punën për të cilën jemi zotuar dhe rrugën përpara që kemi nisur”.

“Ne do t’i rrëzojmë abuzuesit nga pushteti, sado të ndihen të fortë e arrogantë sot”, thuhet në njoftimin e LVV-së në rrjetin social Facebook.