Showtime

Rzon, producenti i hiteve shqiptare për vitin 2020

12/03/2020 16:39
nga:Lorik J

Viti 2020 ishte përplot krijime muzikore për producentin e njohur Rzon.

20 vjeçari nga Prishtina këtë vit krijoi dy albume, atë të Mozzik të titullur “Mozzart” dhe të Capital T “Skulpturë”.

Gjithashtu nuk kanë munguar edhe bashkëpunimet me emrat e njohur të estradës si Dafina Zeqiri, Ledri Vula, Majk, Don Xhon si dhe ai i huaj, Soolking.

Producenti nga Kosova poashtu ka qenë pjesë e rrugëtimeve edhe të artistëve të rinj.

Ndërsa shume shpejt pritet të publikohet projekti i ri nga Mozzik dhe Getinjo, “El Chapo” prodhuar ne studion e Rzon.