Lajme

Rusia i mposht 10 shtete në betejën me tanke (Video)

08/13/2017 18:16
nga:Gazeta Blic

Rusia i ka mposhtur 10 shtete – përfshirë Kinën – për ta fituar betejën e biatlonin e tankeve.

Rusia triumfoi në Lojërat Ndërkombëtare të Ushtrisë 2017.

Në këtë lojë, ekipet duhet t’i kalojnë çdo pengesat dhe ta godasin cakun në lëvizje.

Ushtrinë nga 28 vende morën pjesë. Kazakistani doli i dyti, ndërsa fitues i këtij viti është Rusia, përsëri.

06/17/2018 07:27

Ky është “Luftëtari’ i Putinit që nuk do të mundet nga askush! Ushtria ruse e pamposhtur?