Lajme

Rrjedhja e votave në Kuvend, Basha mbledh urgjent Kryesinë dhe Grupin e PD-së

09/10/2017 10:57
nga:M H

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, do të mbledhë sot në orën 11:00, Kryesinë e Partisë Demokratike dhe në orën 12:00 edhe Grupin parlamentar.

Mbledhjet janë vendosur me urgjencë, pas situatës së krijuar dje në Kuvend, rrjedhjes së votave për zgjedhjen e Gramoz Ruçit në krye të parlamentit.

Gjithashtu, sipas disa burimeve, do të diskutohet edhe për seancën e së hënës./syri.net

07/15/2018 18:39

Ndodh në Shqipëri: Vajza bie në gropën e ashensorit