Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

Numri i vdekjeve nga tërmeti i fuqishëm i së premtes në Turqinë lindore është rritur në 29. Deri më tani, 1234 njerëz janë raportuar të lënduar, ndërsa punëtorët e shpëtimit vazhdojnë të kërkojnë për njerëz nën rrënoja, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD). Gjithsej 43 njerëz janë shpëtuar përfshirë një grua, e … Continue reading Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi