Cool

Rrihet keq në mes të rrugës se ishte transgjinore

04/15/2019 17:27
nga:Gazeta Blic

Një transgjinore është rrahur keq nga disa të rinj në Dallas të Teksasit SHBA.

Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës.

Agresorët përdornin fjalë fyese dhe homofobike ndaj saj, ndërkohë që e shtrinë në tokë duke e goditur me shkelma.

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që ndodhi në një parking./Tch/