Cool

Rrëfehet pas 36 viteve: Më kërcënuan të mos flisja për aktivitetin e UFO-ve mbi bazën e NATO-s! (VIDEO)

07/17/2017 22:21
nga:Gazeta Blic

Një burrë i quajtur Steve Longero nuk i ka treguar askujt për plot 36 vite atë çfarë pa për 3 net në pyllin “Rendlesham” në Suffolk të Anglisë.

Gjatë datave 26-28 Dhjetor 1980 kur ai shërbente në ushtri, rrëfen se pa drita të shndritshme në pyll, që qëndronin pezull me dy bazat ajrore të NATO-s, në kohën e Luftës së Ftohtë kur gadishmëria ishte e lartë, ndërkohë që ai ruante magazinën e armëve kur u fikën alarmet.

Dritat u fikën dhe pashë drita të mëdha shumëngjyrëshe mbi kurorat e pemëve. Dukeshin si sy që vëzhgonin gjithçka

Atë e urdhëruan të mos fliste kurrë për atë që i kishin parë sytë, pasi në bazë gjendeshin armë bërthamore.

07/19/2018 16:55

Maqedonia miraton unanimisht deklaratën për në NATO