Sporti

Antonio Cassano: Nëse Juventus ka ulur pagat, Serie A nuk do të fillojë përsëri

03/29/2020 18:38
nga:Mergim Rreci

Antonio Cassano ka befasuar me komentin e tij në lidhje me vazhdimin e sezonit në Serie A.

Ish-sulmuesi i disa skuadrave italiane dhe ndërkombëtare ka deklaruar që nëse Juventusi ka ulur pagat e futbollistëve për tre muaj radhazi është një sinjal i qartë se Serie A nuk do të rifillojë më.

“Nëse Juve ul pagat e muajit mars, prill, maj dhe qershor, kjo është për shkak se kjo do të thotë se kampionati nuk rifillon, nuk do të luajë më, përndryshe nuk kishte asnjë arsye. Ata mund ta bënin këtë muaj për muaj. Sidoqoftë, është e drejtë që kjo gjë bëhet në Serie A, në B dhe në C është e vështirë, ata duhet të gjejnë një zgjidhje tjetër ”, tha ish-lojtari Antonio Cassano në një intervistë me video për Corriere dello Sport.

“Shpresa që ne mund të fillojmë përsëri? Unë jam dakord me Gravina i cili jep shpresë, por nëse ata thonë që ndoshta më 3 maj ne fillojmë përsëri me trajnime, atëherë duhet një muaj për të ribërë përgatitjen. Do të thotë që të arrijmë në gusht dhe të bëhemi masakër për vitin e ardhshëm. Unë do preferoja të play-off dhe do të jepja titullin e ligës, “shtoi Cassano.