Sporti

Ronaldon e lë prapa Messin, e barazon këtë rekord të jashtëzakonshëm

03/13/2017 13:34
nga:Y.K

Cristiano Ronaldo me golin e shënuar përballë Betis ka shënuar deri me tani 366 gola në dy kampionatet e forta që ka luajtur ai dhe ka barazuar Jimmy Greavesin.

Portugezi ka realizuar plotë 84 gola me Manchester Unitedin, në kampionatin anglez, dhe 279 gola me skuadrën e Real Madrid-it në La Liga shkruan GazetaBlic.com

Ja lista e 5 lojtarëve që kanë shënuar mese shumti gola në kampionatet  forta

Cristiano Ronaldo 366

Jimmy Greaves 366

Gerd Muller 365
Leo Messi 335

Steve Bloomer 317

06/24/2018 16:11

Messi iu deshtën 12 vite për të shënuar pesë gola në Kupën e Botës, Kane veç 135 minuta