Sporti

Ronaldo u shpall i pari, por në cilin vend u radhit Messi e Neymar

12/07/2017 20:45
nga:E.A

Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, duke mposhtur kështu Leo Messin dhe Neymarin që ishin në top tre pozitat e para.

Ylli i Barcelonës, Leo Messi është përzgjedhur si futbollisti i dytë në botë nga France Football, duke u renditur pas Cristiano Ronaldos.

Në vendin e tretë është renditur ylli brazilian i PSG-së, Neymar.

Në Top dhjetëshe ishin Gianluigi Buffon, Luka Modric, Sergio Ramos, Kylian Mbappe, N’Golo Kante, Robert Lewandowski dhe Harry Kane. /Express

10/20/2018 23:05

Lajmi i fundit, mësohet sa do të mungojë Messi