Sporti

Ronaldo thyen edhe një rekord në Champions League, lë prapa Messin

09/14/2017 09:31
nga:Y.K

Cristiano Ronaldo mbrëmë ka qenë lojtari më i mirë në fushë për klubin e tij Real Madrid i cili fitoi 3-0 përballë skuadrës qipriote Apoel Nicosia shkruan Gazeta Blic

Ylli i Real Madrid shënoi dy gola në atë përballje, e një nga golat super Cristiano e shënoi nga penalltia, e cila ishte e parë këtë vit për të.

Kur jemi tek penalltia, me shënimin e fundit ish asi i Manchester United, deri me tani ka realizuar plotë 12 herë nga 11 metershi dhe kështu ka kaluar edhe argjentinasin Leo Messi i cili ka shënuar plotë 11 herë.

Kujtojmë që Ronaldo është edhe golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve./Gazetablic.com

 

07/19/2018 10:40

300 milionë euro për zëvendësimin e Cristiano Ronaldos