Sporti

5 ‘viktimat’ e Ronaldos në Ligën e Kampionëve (FOTO)

04/20/2017 20:28
nga:Gazeta Blic

Ai mund të quhet pa frikë ekzekutori i çdo kundështari q ëi del përball. Deri tani nuk ka humbur asnjë përballje.

Vetëm ka rreshtuar viktimat që ka lënë nga çdo ndeshje. Cristiano Ronaldo mund të quhet pa frikë “killeri” që ka ekzekutuar çdo kundërshtar. Me golat e tij ai ka eleminuar Bayernin, Shalken, Ajaxin, Malmon dhe Galatasaray.

Cristiano Ronaldo ka shkruar historinë të martën mbrëma në Ligën e Kampionëve, duke arritur në kuotën e 101 golave në këtë garë – diçka që se kishte bërë asnjë më parë.

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier