Sporti

Ronaldo merr një çmim të rëndësishëm para derbit kundër Interit

12/07/2018 08:11
nga:M K

Ronaldo nuk ndalet duke shënuar suksese në karrierën e tij.

Edhe pse u përfol shumë kalimi i tij nga Real Madridi, duke u cilësua si i gabuar, kështu nuk po shihet, shkruan GazetaBlic.

Kjo pasi portugezi është njëri nga futbollistët më të mirë edhe te ‘Zonja e Vjetër’ duke marrë pjesë në golat e shënuar nga skuadra si dhe duke gjetur rrjetën edhe vet, dhjetë herë.

Kësisoj, performanca e mirë e nuk la pa u shpërblyer nga tifozët.

Këta të fundit, e kanë zgjedhur pesë herë fituesin e ‘Topit të Artë’ si ‘MVP’ i muajit Nëntor.

Kjo do të jetë një motivim për të në prag të ndeshjes kryesore kundër Interit, që zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:30 në ‘Allianz Stadium’.

/GazetaBlic/

05/21/2019 22:39

Aktori i “O sa mirë” vjen me vallëzimin epik të këngës “Moj e mira e Besjanës”