Sporti

Ronaldo e dëshiron këtë sulmues te Reali (FOTO)

03/14/2017 13:45
nga:Gazeta Blic

Cristiano Ronaldo ia ka propozuar Real Madridit një sulmues.

Sipas të përditshmes sportive portugeze, ‘A Bola’, Cristiano Ronaldo ka kërkuar nga Real Madridit që t’a transferoj sulmuesin e Portos, Andre Silva.

Reprezentuesi i Portugalisë ka shënuar 20 gola në 35 ndeshje këtë sezon, dhe Ronaldo dëshiron ta transferoj në Santiago Bernabeu gjatë verës.

Silva, i cili kushton 60 milionë euro, shihet si pasardhës i Karim Benzemas, i cili mund të largohet gjatë verës nga Reali.

Sipas ‘A Bola’, Ronaldo ka ndikim të madh te Reali sa i përket transferimeve. Kështu, Silva mund t’i bashkohet ‘Los Blancos’ gjatë verës, pasi pëlqehet nga Ronaldo.

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier