Sporti

Ronaldo dërgon Serbinë në shtëpi dhe Portugalinë në EURO 2020

11/17/2019 16:54
nga:M K

Cristiano Ronaldo në minutën e 86’të realizoi golin e dytë për Portugalinë ndaj Luksemburgut, gol ky që e dërgon në përfaqësuesen nga gadishulli Iberik në EURO 2020, teksa Serbia shkon “pej shpije”.

Me këtë fitore, Portugalia shkon në kuotën e 17’të pikëve, gjegjësisht një më shumë se Serbia, me ç’ka edhe e siguron kualifikimin tutje të “Seleçaos”, shkruan GazetaBlic.

Më poshtë edhe goli i pesë herë futbollistit më të mirë.

Kujtojmë se para pak çasteshm gjyqtari ka dhënë shenjë për përfundimin e ndeshje, Luksemburgu – Portugalia 0-2.

VIDEO

/GazetaBlic/

06/26/2020 23:55

A është “huqja” e karrierës kjo për Ronaldon?