Sporti

Roma vihet pas lojtarit të Milanit

12/10/2019 18:24
nga:M K

Roma po mendon seriozisht për mini-afatin kalimtar të Janarit.

Gjallorosët nuk po luajnë në Ligën e Kampionëve, derisa synojnë që në këtë sezon të rikthehen në garën më të madhe për klube në kontinentin e vjetër, shkruan GazetaBlic.

Andaj, prurjet e reja duket të jenë të mirëseardhura në klubin romak, teksa sipas mediave italiane, bisedimet për rinovim me klubin kuq e zi kanë ngecur.

Kështu që, agjenti i futbollistit, Mino Raiola dëshiron të përfitojë nga rasti dhe në këtë mënyrë ta dërgojë diku tjetër lojtarin.

Gjithsesi, jemi edhe më tutje në fazën e parë, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim.

/GazetaBlic/

08/04/2020 20:15

Milani pas yllit 22 vjeçar argjentinas, e piketojnë si zëvendësues të Bonaventurës