Sporti

Roma transferon ish lojtarin më të mirë në Premier Ligë

07/15/2017 19:57
nga:Y.K

Riyad Mahrez ka arritur marrëveshje me skuadrën e Romës dhe orët në vijim pritet të kompletojë lëvizjen e tij drejt Serie A.

Sulmuesi i Leicester Cityt nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për t’iu bashkuar ndonjë skuadre të madhe, dhe tani është më afër se kurrë.

Gazetari i njohur Gianluca di Marzio raporton se 26-vjeçari ka arritur marrëveshjen me italianët e Romës.

Kujtojmë që Mahrez në vitin 2016 fitoi titullin e Premier Leagues me skuadrën e Leicester Cityt dhe ishte shpallur si lojtari më i mirë në Ligën Pemier.

06/13/2018 15:34

Roma dëshiron largimin e Nainggolanit, mundësi e mirë për Interin