Sporti

Roma solidarizohet me tragjedinë në Shqipëri

11/26/2019 16:43
nga:M K

Qindra të lënduar dhe 17’të viktima të konfirmuara deri më tani, është bilanci katastrofal i tragjedisë që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të 26 Nëntorit.

Shumë figura dhe njerëz të rëndësishëm ishin solidarizuar me vendin amë, derisa një numër i madh i tyre kishin filluar edhe ndihmën në forma të ndryshme, shkruan GazetaBlic.

Ndërkaq, klubi i Milanit nuk ka nguruar që qysh në orët e para të mëngjesit të shkruajë për rastin në fjalë, teksa tani ka ardhur edhe reagimi i klubit romak, AS Roma.

“Në këto orë të vështira, AS Roma shpreh afërsi me popullin shqiptar”, ka shkruar Roma në rrjetin social Twitter.

/GazetaBlic/

03/22/2020 16:30

Atë që nuk e bëri BE-ja, e bën Putin/ Rusia nis 9 avionë drejt Romës me materiale sanitare e mjekë