Sporti

Roma mund të humb në tavolinë ndeshjen ndaj Verona, kjo është arsyeja!

09/21/2020 18:20
nga:Lorik J

Roma rrezikon të humbë ndeshjen ndaj Veronas me rezultatin 3-0, pasi raportet se ata inkuadruan në lojë në mënyrë të parregullt Amadou Diawara.

Sipas La Gazzetta dello Sport, mesfushori ishte ende i regjistruar në listën e lojtarëve nën-22 vjeç dhe jo në skuadrën e tyre të parë, përcjell GazetaBlic Sport.

Problemi qëndron se ai mbushi 23 vjeç më 17 korrik dhe për këtë arsye u vendos në listën e gabuar.

Giallorossët, siç raportohet nga Gazzetta.it, rrezikon një humbje 3-0 në tavolinë për ndeshjen e së shtunës kundër Hellas Verona (e cila përfundoi 0-0).

Lojtari nuk ka qenë i regjistruar për këtë sfidë dhe nuk duhej të aktivizohej.

Një situatë e ngjashme ndodhi në vitin 2016 me Sassuolo: Neroverdi morën një humbje 3-0 ndaj Pescara pasi ata harruan të shtonin Antonio Ragusa në listën e tyre zyrtare me 25 persona kur e paraqitën në takim.

/GazetaBlic Sport/