Sporti

Roma futet në garë për yllin e Portos

05/17/2018 20:28
nga:Y.K

Yacine Brahimi mund të largohet nga Porto gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sulmuesi algjerian ka pasur një vit jashtëzakonisht të mirë me Porton ku ndihmoi skuadrën portugeze për tu shpallur kampione e shtetit.

28-vjeçari ka shënuar 12 gola në të gjitha garat dhe ka asistuar në 10 të tjerë me fanellën e Portos.

Skuadra italiane Roma ka shprehur interesim për transferimin e tij në Serie A pasi synojnë ta përforcojnë edhe më shumë fazën ofensive.

Sipas Gazzetta Dello Sport, Roma po planifikon të dërgojë një ofertë rreth 25 milionë euro për transferimin e sulmuesit anësorë.

Por Giallorosët transferimin e lojtarit nuk e kanë të lehtë pasi duhet të përballen me konkurrencën.

Newcastle United, Everton dhe Southampton janë skuadrat angleze që e duan atë, ndërsa Valencia dhe Sevilla po e kërkojnë në Spanjë.

 

E vetmja gjë e sigurt është se lojtari do të largohet nga Porto gjatë verës pasi nuk ka pranuar rinovimin e kontratës.

Kontrata e tij me kampionët e ri të Portugalisë skadon në verën e vitit 2019.

01/22/2019 09:16

Mbi 80% e shkollave të Deçanit fillojnë mësimin