Sporti

Roma 2-1 Shakhtar, notat e lojtarëve

03/13/2018 23:10
nga:Y.K

Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”.

Roma është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”.

Italianët fituan me rezultat minimal 1:0.

Vlera e golit si mysafir në humbjen 2:1 në Ukrainë, kualifikoi ekipin kryeqytetas.

Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Edin Dzeko.

Më poshtë i keni notat e lojtarëve.

12/13/2018 23:13

Mediat italiane kritikojnë gjyqtarin, Milani u eliminua pa të drejtë