Showtime

Rita Ora shkëlqen në mbrëmjen gala të ‘amfAR’ gjatë Javës së Modës në Milano

09/22/2019 15:52
nga:N S

Dje në Milano është mbajtur mbrëmja gala e “amfAR”, ku si fokus kryesor qëndron mbledhja e donacioneve për kauzën që ata përfaqësojnë.

Në këtë eveniment madhështor mblidhen personazhe të famshme nga e gjithë bota dhe këtë herë nuk munguan as VIP-at shqiptarë.

Të pranishin ishin Amarda Toska e Ermal Mamaqi të ftuar nga Rolando Leka, i cili vitin e kaluar befasoi të gjithë me blerjen e shtrenjtë në “amfAR”. Veç çiftit të famshëm, prezent ka qenë edhe modelja shqiptare, Aurela Hoxha, gjersa rrëmbeu vëmendje me dukjen glamuroze, në fustanin rozë të gjatë.

Krijuesja e hitit “Anywhere”, zgjodhi një fustan të bardhë më të veçantë me xhevahir, teksa nuk diskutohet se rrëmbeu gjithë vëmendjen e të ftuarve.

Rita po ashtu shkëlqeu edhe gjatë interpretimit të disa prej hiteve të saj, si “Lonely Together”, “Medley”, “Let you love me” etj.