Showtime

Rita Ora shkëlqen në mbrëmjen e organizuar për komunitetin LGBTQ

06/12/2018 09:57
nga:L I

Rita Ora ka qenë e ftuar në gala mbrëmjen e organizuar nga “Trevor Project” e cila është një organizatë kombëtare në SHBA, duke ofruar shërbime të parandalimit të vetëvrasjeve për të rinjtë lezbike, homoseksualë, biseksualë, transgjinorë, nga mosha 13-24 vjeç, shkruan DailyMail, përcjellë Gazeta Blic.

Rita Ora u sigurua të merrte vëmendjen, duke u veshur e tëra me ngjyrë të kaltër, teksa u drejtua në galerinë LGBTQ të hënën në mbrëmje.

Këngëtarja dukej tejet e bukur, duke bashkuar ngjyrën të kaltër të hapur me flokët ngjyrë portokalli.

Rita Ora për Trevor Project / Daily Mail

Rita ishte në rrugën e saj drejt ngjarjes së TrevorLive NY në Ciprani, ku ajo ishte caktuar për të performuar.

Kohët e fundit, Rita, e cila ka qenë në lidhje me tekst shkryesin Andrew Watt për më shumë se një vit, preku përvojat e saj romantike me meshkujt dhe femrat, pas zhurmës së projektit “Girls”.

Rita Ora për Trevor Project / Daily Mail

E pyetur nëse këngën e kishte lidhur me seksualitetin e saj, ajo tha: “E dija që njerëzit do ta shihnin atë në atë mënyrë. Unë patjetër e kam thënë atë sepse unë mundem dhe ishte një nga ato gjëra ku, nëse isha 50/50, nuk do thoja 70/30”.

“Unë jam 50/50, dhe nuk do ta fsheh. Nuk e fsheh atë që jam, kush jam unë, nëse dëshiroj ta bëj këtë, nëse dëshiroj ta bëj këtë” tha Rita Ora javë më parë.

Përkundër kuptimit të mirë, këngëtarja e hitit “Your Song” shprehu keqardhje për shkak të dëmtimit pa dashje të anëtarëve të komunitetit LGBTQ me tekstet e saj.

“Unë kurrë nuk do tu bëja qëllimisht dëm për njerëzit e tjerë të LGBTQ + ose për këdo. Shpresoj që vazhdimi i shprehjes sime përmes artit tim do t’i fuqizojë fansat e mi që të ndihen krenar për veten e tyre, ndërsa po mësoj të ndiej se kush jam unë” u shpreh Rita Ora./Gazeta Blic./L.I

Rita Ora për Trevor Project / Daily Mail
Rita Ora për Trevor Project / Daily Mail

06/22/2018 17:21

Me këmishën e zbërthyer, Rita Ora me plot stil ekspozon gjoksin