Showtime

Rita Ora: Jam e lumtur që kam jetuar në kohën kur nuk ekzistonin rrjetet sociale

09/06/2019 18:46
nga:M K

Rita Ora ka pranuar se jeta e të jetuarit në sytë e publikut mund të jetë e vështirë, por mënyra e jetesës së saj të jashtëzakonshme i bën të gjitha opinionet dhe mendimet e të tjerëve në komente që ia vlejnë.

Këngëtarja shqiptaro-britanike, 28 vjeçe, e cila u ngrit në famë ndërkombëtare në vitin 2012 me hitin e saj “Hot Right Now”, zbuloi se ajo është krenare që është model për 15.3 milionë ndjekësit e saj, por që ndihet me fat që kujton se si ishte jeta pa rrjete sociale.

Duke pranuar se ajo duhet të kujtojë veten se Instagrami nuk është ‘jeta e vërtetë’, këngëtarja zbuloi tallja në internet mund të jetë edhe më e madhe me anë të komenteve dhe opinioneve që shprehen, shkruan DailyMail, transmeton Telegrafi.

Duke folur për kampanjën e saj të re të këpucëve me gjigantin gjerman “Deichmann” në Berlin, Rita tha se shpresonte që moda dhe muzika e saj të mund të kishin një ndikim pozitiv në fansat e saj.

Duke folur për epokën e Instagramit, Rita shpjegoi: “Unë mendoj se bota është ndryshuar përgjithmonë dhe mendoj se tani padyshim që për mua sapo kisha kapur fundin e asaj që ishte si përpara, para se ky fenomen të merrte përsipër botën.

“Unë jam shumë me fat dhe mund ta imagjinoj vetëm atë që fëmijët e sotëm nuk dinë se si është jeta pa rrjetet sociale, sepse mendoj se është një turp i madh”.

“Por ju vetëm duhet të merrni kohë dhe të kuptoni se nuk është ndonjëherë jeta reale dhe ju duhet të mbani mend që të bëni një lloj ndarjeje të të dyjave. Dua të them kështu se si e shikoj”, ka thënë Rita duke treguar dallimin mes jetës së vërtetë dhe asaj të paraqitur në rrjetet sociele.

Gjatë intervistës së fundit, Rita i jep merita nënës së saj, Vera, për faktin se ajo ishte frymëzimi i saj.

Duke folur për fëmijërinë e saj, ajo tha: “Duke u rritur, ishte sinqerisht mamaja ime që më frymëzoi – ajo gjithmonë më bëri të ndjehem e sigurt. Ajo gjithmonë më thoshte që mund të jesh kushdo që dëshiron të jesh. Dhe unë isha si: “Mendoni se mund të jem një yll pop?”, dhe ajo gjithmonë më thoshte: “Po”, ka treguar artistja e lindur në Prishtinë.

“Kam pasur një fazë ku kam dashur të bëhem veterinare, por atëherë kuptova që duhet të shkosh në shkollë dhe atëherë isha si: “Nuk mund ta bëj këtë, kështu që doja të bëja muzikë në vend”, ka thënë gjatë intervistës, Rita ora.

09/24/2020 15:56

“Forbes” shkruan për Kosovën: Vizitojeni, është vendi i Rita Orës