Showtime

Rita mban koncert nga shtëpia për të mbledhur fornde për fëmijët e prekur nga kriza e COVID-19

08/05/2020 08:47
nga:L I

Për shkak të krizës që po shkakton pandemia COVID-19, Rita Ora në bashkëpunim me UNICEF kanë marrë një nismë për t’iu dalë në ndihmë atyre që kanë nevojë.

Rita Ora do të organizojë koncert nga shtëpia dhe do të përkrahet nga organizata më e madhe në ndihmë të fëmijëve, UNICEF.

Koncerti mbahet me moton “Rita Ora at home for generation Covid”, ndërsa do të transmetohet live në Instagram të këngëtares dhe atë të UNICEF-it të enjten nga ora 18:00.Qëllimi i koncertit është mbledhja e fondeve për t’iu dalë nën dihmë fëmijëve që janë prekur nga kriza e koronavirusit.“Jam shumë e nderuar të zhvilloj një koncert live nga shtëpia ime për të mbështetur ankesën më të madhe të UNICEF-it, “Save Generation Covid”. Në të gjithë botën, koronavirusi po prish gjithçka – po mbyll shkollat, po ndalon foshnjat të marrin vaksina jetësore dhe po e bën jetën në zonat e katastrofës edhe më të ashpër. Një gjeneratë e tërë fëmijësh janë në rrezik. Muzika me të vërtetë ka fuqinë për të ndryshuar botën dhe shpresoj se ky koncert do të mbledhë fonde jetike për të ndihmuar në mbrojtjen e fëmijëve nga ndikimi i koronavirusit. Si Ambasadore e UNICEF-it në Mbretërinë e Bashkuar, unë kam parë punën e jashtëzakonshme që UNICEF bën, kështu që inkurajoj të gjithë të gërmojnë thellë dhe të japin gjithçka që munden. Së bashku mund të ndihmojmë të ndalojmë përhapjen e koronavirusit dhe të kufizojmë ndikimin në jetën e fëmijëve”, tha Rita.Ajo po ashtu shpërndau në Instagram disa fotografi nga vizita që i bëri Kosovës në prill të vitit të kaluar në bashkëpunim me UNICEF, me këtë rast ajo kishte dhënë edhe disa dhurata për fëmijët.

View this post on Instagram

I’m so honoured to announce ‘Rita Ora: At Home for Generation Covid’ coming this Thursday at 6pm UK time on my IGTV in support of @Unicef_uk’s largest appeal in history!!! A whole generation of children are in danger and I hope this performance will raise vital funds to help protect children from the impact of #Coronavirus. As a Unicef UK Ambassador, I have seen the incredible work Unicef delivers first hand, so I encourage everyone to dig deep and give whatever they can. Together we can help stop the spread of Coronavirus and limit the impact on children’s lives. Watch the performance this Thursday 6th August and donate at the link in my bio to support children and families impacted by Coronavirus.

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on