Lajme

“Rikthimi” i koronavirusit, Ministri i Shëndetësisë konferencë urgjente për media

06/07/2020 21:33
nga:Gazeta Blic

Gjatë ditës së sotme në vend u regjistruan 40 raste të reja me koronavirus, gjë që ka bërë që Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të thërrasin konferencë për medie.

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, bashkë me drejtorin e IKSHPK-së, drejtorin e Policisë së Kosovës dhe drejtuesit e Inspektoratit Shëndetësor (MSh) dhe Inspektoratit Sanitar (AUVK) do të mbajnë sonte konferencë për media.

Konferenca mbahet në ora 22.00 në Ministri të Shëndetësisë.

Rritja e numrit të rasteve me koronavirus në Kosovë: Paralajmëron mikrobilogu