Sporti

Rikthehet Barça, “dërmon” Valencian

09/14/2019 22:53
nga:M K

Barcelona ka demoluar totalisht Valencian me rezultat 5-2.

Kjo është vetëm fitorja e dytë e katalunasve këtë edicion, krahas një humbjeje e një barazimi, shkruan GazetaBlic.

Gjithsesi, mjafton për t’u rikthyer në pjesën e epërme të tabelës dhe për të pritur me çdo kusht edhe kthimin nga lëndimi të Messit.

Suarez shënoi dy herë, derisa Pique, Ansu Fati e De Jong shtuan nga një sosh. Për mysafirët ndërkaq, realizuan Gameiro e Gomez.

Javën e ardhshme, “blaugrana” i shkon Granadas, kurse “lakuriqët” në “Mestalla” e presin Leganes.

/GazetaBlic/

08/01/2020 17:50

Gushti i pazakontë, muaji i “çmendur” i futbollit