Sporti

Ricardo Rodriguez vendos për skuadrën e tij të re

08/14/2020 18:23
nga:Mergim Rreci

Torino thuhet se ka arritur një marrëveshje me Milanin për reprezentuesin e Zvicrës Ricardo Rodriguez, i cili do të nënshkruajë një marrëveshje katër vjeçare me Granata.

Sky Sport Italia pretendon se mbrojtësi do të nënshkruajë me Torino në orët e ardhshme, pasi Torino ra dakord të paguante 3 milion Euro për shërbimet e tij, përcjell GazetaBlic.

Raporti pretendon se Rodriguez, i cili kaloi gjysmën e dytë të sezonit për huazim në PSV Eindhoven, do të nënshkruajë një marrëveshje me vlerë 1.5 milion € në sezon deri në qershor 2024.

Rodriguez, i kapur 78 herë nga Zvicra, ka luajtur vetëm pesë ndeshje në Serie A 2019-20, por do të largohet nga kuqezinjtë pas tre sezoneve.

27-vjeçari mbërriti nga VfL Wolfsburg në korrik 2017 dhe ka luajtur 93 ndeshje, duke kontribuar katër gola dhe pesë asistime në proces.

/GazetaBlic/