Sporti

Rezultoi i pari me “Covid-19” tek Juventus, Rugani gati të dal nga karantina

04/10/2020 09:30
nga:Mergim Rreci

Mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani ishte lojtari i parë i Serisë A që rezultoi pozitivisht për koronavirusin dhe agjenti i tij zbulon se “periudha e karantinës do të përfundojë së shpejti.”

Qendërmbrojtësi ishte i pari i testuar pozitivisht në 11 Mars, pasuar disa kohë më vonë nga shokët e skuadrës Blaise Matuidi dhe Paulo Dybala.

“Periudha e tij e karantinës do të përfundojë së shpejti, duhet të kalojë ditët e ardhshme,” i tha agjenti Davide Torchia për Radio Sportiva, përcjell GazetaBlic.

“Do ta zbulojmë pas Pashkëve nëse ai të paktën do ta ketë të qartë të largohet nga dhoma ku ka qëndruar.”

Rugani ishte në stol për ndeshjen e fundit të Serisë A kundër Interit, por nuk mori pjesë në lojë.

“Ai stërviti normalisht pas Juventus-Inter, pastaj të martën temperatura e tij shkoi deri në 37.4 dhe një ditë pas kësaj ai testoi pozitiv për COVID-19. Sidoqoftë, pas kësaj nuk kishte simptoma të tjera.

“Ishte për të ardhur keq që ai testoi pozitiv, por gjithashtu edhe me fat që u vërejt kaq shpejt dhe ngjitja ishte e kufizuar.”