Showtime

Rezultati i dobët në PISA e aktivizon Taynën, blen një numër të madh të librave

12/03/2019 17:14
nga:L I

Ndonëse jemi mësuar t’i shohim duke blerë gjëra nga më të shtrenjtat, një gjë e tillë së fundmi nuk ka ndodhur me Taynën, shkruan GazetaBlic.

Këngëtarja e hitit “Columbiana” ka vendosur t’i bëj dhuratë vetes disa libra të cilat nuk ka hezituar t’i tregoj edhe për ndjekësit e saj të shumtë, ndërsa është parë mjaft e lumtur.

“Sapo mora librat e mia të reja”, ka shkruar Tayna.

Ndërsa Tayna shfaqet mjaft e lumtur me këto libra, në anën tjetër ditën e sotme janë publikuar dhe rezultatet e PISA.

Rezultate këto të cilat e radhitin Kosovën në mesin e shteteve më të dobëta./GazetaBlic