Lajme

Rezultate dëshpëruese për PDK-në në Prishtinë, kaq ulëse kanë siguruar në kuvendin komunal

11/09/2017 10:44
nga:M H

Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve për kuvende komunale, të cilat u mbajtën më 22 tetor 2017.

Sipas këtyre rezultateve PDK ka siguruar vetëm 6 ulëse në Kuvendin Komunal, transmeton Gazeta Blic.

Këta janë kandidatët që kanë fituar postin e asamblistit.

Blerand Stavileci, Uran Ismaili,Migjen Shala, Leutrim Retkoceri, Florida Canolli, dhe Kumrije Shabani-Ramadani.

Kujtojmë që kjo parti ka pasur kandidat Lirak Çelaj për kryetar të Prishtinës./GazetaBlic./

01/18/2018 11:48

Deputetja e PDK-së s’ka guxim të flas për Gjykatën Speciale