Lajme

Reshjet e para të borës, policia bën apel tek qytetarët që të shtohet kujdesi gjatë vozitjes

12/03/2019 15:23
nga:B. D

Policia e Kosovës ka bërë apel për qytetarët që të kihet kujdes më të shtuar gjatë vozitjes që bëjnë në këto ditë të ftohta me borë, shkruan GazetaBlic.

Policia përmes një postimi në Facebook ka shkruar se veturat duhet të kenë pajisjet dimërore dhe kjo është kërkuar që nga 15 nëntori e deri më 15 mars.

Ky është shkrimi i plotë i Policisë së Kosovës:

Nga data 15 nëntor deri me 15 mars, kërkohet që mjetet në qarkullim t’i kenë pajisjet dimërore.

Apelojmë për të gjithë shoferët që të kenë kujdes të shtuar për shkak të të reshurave atmosferike – dëborës.

Apel për kujdes gjatë vozitjesNga data 15 nëntor deri me 15 mars, kërkohet që mjetet në qarkullim t’i kenë pajisjet…

Publiée par Kosovo Police sur Mardi 3 décembre 2019

Image may contain: text

07/24/2018 07:09

Sekreti i lashtë i flokëve fantastike