Cult

Emocionuese, Reshat Arbana interpreton “Ne s’bëjmë gjumë kur dridhesh, se veç ty t’kem Shqipëri”

11/29/2019 09:24
nga:L I

Fatkeqësia e madhe që i ndodhi Shqipërisë ka bërë që shqiptarët të jenë më të bashkuar se kurrë më parë.

Gjestet humane dhe ndihma e pakusht nuk ka munguar as nga shqiptarët e Kosovës, të cilët kanë gjithçka nga vetja për nënë Shqipëri, shkruan Indeksonline.

Gjithë këtë unitet dhe dashuri mes veti më së miri e ka përshkruar shkrimtari dhe aktori i madh, Çun Lajç në poezinë ‘Kur dridhesh ti Shqipni’.

Kjo poezi që preki të gjithë shqiptarët në këto ditë të rënda, ka prekur edhe njëherë kur u interpretua nga i madhi, Reshat Arbana.

Më poshtë video emocionuese e interpretimit fantastik të aktori të mirënjohur shqiptarë.