Cool

Reperi amerikan i qet në shitje atlete me gjak njeriu, ky është çmimi i tyre

03/29/2021 12:52
nga:G C

Reperi i njohur amerikan Lil Nax X ka nxjerr në shitje atletet “Satan Shoes.

Këto kanë një veçanti pasi duket si pentagram dhe gjak i vërtetë i njeriut, transmeton Indeksonline.

Atletet janë pjesë e bashkëpunimit të Lil Nas X dhe kolektivit artistik me bazë në New York, MSCHF. Për krijimin e modeleve u përdorën Nike Air Max 97, por Nike është distancuar nga dizajni.

Çdo atlete përmban 60 centimetra kub bojë të kuqe dhe një pikë gjak njeriu, sipas MSCHF. Çmimi i tyre është 1,018 dollarë.