Sporti

Renditja e re e FIFA-s: Nuk do ta besoni së në cilën pozitë ndodhet tani Kosova

09/06/2017 09:47
nga:Y.K

Shtëpia më e lartë e futbollit botëror, FIFA ka publikuar renditjen më të re të kombëtareve botërore.

Në këtë listë, Kosova ka rënë për 4 pozita, nga 180 që ishte muajin e kaluar tani është e 184, shkruan Gazeta Blic

Po ashtu edhe rënje ka edhe kombëtarja shqiptare e cila ka rënë për tri pozita, në muajin e kaluar ishte e 63-ta tani është në pozitën e 69.

E para në renditje është Gjermania, e përcjellë nga Brazili, Portugalia, Argjentina dhe Belgjika.

Nga shtetet e Ballakanit ngritjen më të madhe e ka pasur Serbia. Kombëtarja serbe është ngritur për 10 pozita dhe tani qëndron në vendin e 32./Gazetablic.com


06/20/2018 11:13

Bazuar në statistika 722 mijë dembelë ka Kosova