Lajme

Reformat evropiane, Kosova pranon ngecjet (VIDEO)

11/10/2017 20:33
nga:D.I

Kryeministri, Ramush Haradinaj, është i vetëdijshëm se vendi ka ngecje në zbatimin e agjendës së reformave europiane.

Mirëpo, për këtë ai thotë se faji është tek zgjedhjet dhe vonesat e krijimit të institucioneve.

Ndërsa, shtimin e dinamikës në këtë fushë e ka konfirmuar shefja e zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalya Apostolova.

09/20/2018 10:38

Kryeministri Haradinaj në Shqipëri: Ne po i vjedhim shtetet tona