Lajme

“Rebelohet” Hashim Thaçi: Ku janë analistët që shiten të pavarur, e nuk guxuan ta thonë asnjë fjalë për dy shkeljet e rënda të Kushtetutës nga Albin Kurti

05/27/2020 22:00
nga:Gazeta Blic

I pari i vendit, Hashim Thaçi ka vazhduar luftën publike me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti, raporton Gazeta Blic.

Thaçi tha se Kurti është okupues i zyrës së kryeministrit, për shkak se Kuvendi e ka shkarkuar me 2/3 e votave të deputetëve.

Sipas presidentit, Kurti dy herë e shkeli Kushtetutën dhe nuk dha dorëheqje.

“Askush nga shoqëria civile, as nga mediat, e as nga analistët që shiten si të pavarur, nuk e thanë asnjë fjalë. Ata po heshtin, se janë të frikësuar dhe të shantazhuar. Dhe unë nuk frikësohem dhe nuk shantazhohem nga askush, prandaj edhe ngris zërin”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Hashim Thaçi: Albin Kurtit asgjë nuk po i bie taman

Debat Plus me Ermal Pandurin – JAVA FINALE

Debat Plus me Ermal Pandurin – JAVA FINALEHashim Thaçi – President i Kosovës

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 27 mai 2020

01/23/2018 13:54

Analistët politik komentojnë zgjedhjen e Kurtit, në krye të VV-së