Sporti

Realin e pret “ferri” muajin e ardhshëm (FOTO)

03/17/2017 19:43
nga:Gazeta Blic

Reali do të ketë një muaj “ferri” në prill, ku e pret një kalendar i ngjeshur i ndeshjeve.

Pasi mësoi kundërshtarin në shortin e Ligës së Kampionëve, Reali do ta ketë shumë të vështirë në muajin prill, raporton Gazeta Blic

Madrilenët do të zhvillojnë 4 ndeshje brenda vetëm 10 ditëve, ku i presin përballje tejet të vështira ndaj Bayernit dhe Atletico Madridit.

Ekipi i Zidane më pas gjatë muajit do të ndeshet me Bayernin në ndeshjen e kthimit çerekfinale dhe Barcelonën në ‘El Clasico’, brenda vetëm pesë ditëve.

Kalendarin e plotë të ‘Los Blancos’ në muajin prill mund ta shihni më poshtë. /Gazeta Blic/

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier