Sporti

Real Madridit i ndodhi ajo që nuk kishte ndodhur që nga viti 2009

11/02/2017 00:05
nga:Y.K

Skuadra e Real Madridt sonte është turpëruar nga skuadra angleze Tottenham Hotspur 3-1 në stadiumin legjendar “Wembley”

Skuadra angleze e cila dy javë me parë ia mori një pikë Realit në “Santiago Bernabeu” nga minuta e parë ishte më e mirë se sa skuadra e trajnerit Zinedine Zidane, shkruan Gazeta Blic

Kur jemi tek skuadrat angleze e fundit e cila e kishte mposhtur skuadrën e Florentino Perezit është Liverpooli i famshëm

Liverpool  në vitin 2009, e kishte mposhtur në të dyja ndeshjet skuadrën e Realit dhe kjo ishte fitorja e fundit e një skuadre angleze përballë klubit spanjoll./Gazetablic.com

 

01/17/2018 17:41

Valverde vjen me një deklaratë interesante për Real Madridi